Hope, Love and Sorrow - 13. kapitola - Komplikace

26. may 2016 at 20:49 | Chell |  Hope, Love and Sorrow
Tak a je tu dalsí díl. Dlouhou dobu bylo všechno idylické, tak teď nastávají menší komplikace :D Příjemné čtení :)


"Tak, co pak si dáte?"

"Dvě nestea broskev, děkuji." Odpověděl Chris černovlasé servírce.

"Hned jsem zpět." Zapsala si objednávku a odešla směrem do kuchyně. Listovala jsem jídelním lístkem. Tahle restourace se mi opravdu líbila. Byla taková útulná. Oranžové lampiony osvětlovaly celou místnost, čerstvé květiny na každém stole a ty obrazy, byli na nich černobílé fotografie milenců. Chris mě vytrhl ze snění.

"Hm.. nedáme si pizzu na půl? Co třeba tuhle." Ukázal mi stránku jídelního listu a prstem ukazoval na pizzu mexico. Tuhle pizzu jsem měla ráda, tak sem jen přikývla. Ve stejnou chvíli přišla servírka s naším pitím.

"Budete si objednávat jídlo? Máme speciální nabídku vepřového masa."

"Ne, děkujeme. Vezmeme si pizzu mexico." Servírka se usmála na Chrise. Nevěnovala jsem ji pozornost, ale trošičku mě zarazila. Dívala jsem se na ni, dokud se mi neztratila z dohledu.

"Víš, teď mě tak napadá jedna otázka..." Řekla jsem nesměle Chrisovi.

"Povídej." Usmál se a pozorně se na mě podíval.

"No, tak máš na mě dávat pozor, ale to neznamená, že se mnou musíš být."

"Lilly, moc ti nerozumím. Jak to myslíš, že s tebou nemusím být? Ale já s tebou chci být, protože tě miluju." Díval se na mě zmateně. Sakra. Tak jsem to nechtěla udělat. Sklopila jsem oči na skleničku a pohrávala si s tekutinou uvnitř. Pak jsem odpověděla:

"Promiň, já jsem to vlastně nijak nemyslela. Už se o tom nebudeme bavit, jo? Když ty věříš mě, tak já budu věřit tobě." Pokusila jsem se o úsměv. I jeho rty se přeměnily na rozzářený úsměv, ale jeho oči říkaly, že stále přemýšlí o tom, co jsem řekla. Ach jo, to sem to zase jednou pěkně pokazila. Naštěstí jsme se o tom už nebavili. Prostě jsme se jen bavili o natáčení, o tom, jak je ta pizza dobrá a podobně.

Když jsme zaplatili, zavolal Chris taxi a jeli jsme na hotel ukrytý mezi stromy. Bylo už docela pozdě a celou cestu nás obklopovala tma. Celou tu jízdu jsem ležela v jeho objetí a chce, nechce jsem usínala. Venkovní světla hotelu mě hned probrala. Zamrkala jsem a rozhlédla se. Chris si povídal s taxikářem a přitom mu podával peníze.

"Tak pojď Lilly, nebo chceš pomoct?" Vzal mě ruku a pomohl mi vystoupit z auta.

"Ne, přece dokážu dojít do pokoje pár metrů." Když jsme šli do pokoje, tak mě zase popadla únava. Chris mi povídal do ucha nějaké slova, ale já jsem ho stěží vnímala. Byla jsem opravdu hodně unavená. Na pokoji jsem se převlékla, vyčistila zuby a pak si to zamířila přímo do postele.

Když už jsem ležela v polospánku na posteli, Chris si lehl zamnou a políbil mě na čelo. Než jsem napočítala do deseti, zdál se mi zase ten stejný sen. Chris jako bílí anděl se promění v černého anděla a já s tím nemůžu nic dělat. Opět jsem se probudila s křikem.

"Zase se ti něco zdálo? Nechceš mi o tom říct? Prosím." Zavřela jsem oči, zaprvé, abych se na něj nepodívala a neviděla jeho zkoumavý, nebo možná smutný obličej a zadruhé, abych napočítala do deseti a uklidnila se. Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset.

"Dobře. Zdál se mi sen o tom, že jsem s tebou na louce. Máš tam bílé oblečení a křídla. Jdu k tobě, políbím tě a pak obejmu a když to udělám, tak se proměníš a místo bílý jsi celý černý. Vlasy, oblečení, křídla, všechno." Podívala jsem se do jeho obličeje. Jeho oči byly zamyšlené a svaly napjaté.

"Je to přece jen zlý sen, ne?" Nevěnoval mi jediný pohled, jen mi suše odpověděl.

"Ne, moc se mi to nezdá. Musím si promluvit s Alissou. Musím jít hned, takže se uvidíme až zítra, možná pozítří." Vstal a začal se procházet po pokoji. Takhle sem ho ještě neznala.

"Ale já chci jít s tebou, můžu?" Teď se na mě podíval ustaraným pohledem.

"Ne Lilly, budu hned zpátky."

"Ale co tady budu bez tebe dělat?"

"Ale no tak, Lilly. Mám tě rád." Políbil mě a pak odešel ke dveřím. Zajímalo by mě, kam jde. Kde si tak normálně andělé dávají schůzky? Lehla jsem si zase do postele. Spát se mi nechtělo, a tak jsem si vzala nějakou knížku z knihovničky.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama