Bullet for my wolf - part 6

30. march 2016 at 12:43 | Chell |  Bullet for my wolf
Po dlouhé době jsem tu s pokračováním povídky Bullet for my wolf. Tento díl je poněkud kratší, ale ty příští se pokusím napsat dlouze.

Netuším, jak se mi podařilo usnout, ale když jsem se probudila, hodiny už ukazovaly rovných devět hodin. Vyskočila jsem z postele a natáhla na sebe první tílko a kalhoty, co jsem ve skříni uviděla. Včerejší den se mi nějak nevybavoval, spíš mi přišel jako sen. Do reality mě dostaly až zamčené dveře, které jsem nikdy předtím nezamykala.

"Takže se mi to nezdálo," poznamenala jsem šeptem. Ty dny předtím, kdy jsem si stěžovala na to, jaká je v téhle vesnici nuda, mi přišly vzdálené, jakoby se to všechno stalo před pár měsíci a ne včera. S nádechem jsem otočila klíč a rovnou zamířila ke schodišti. Koupelna, kuchyně a všechny ostatní místnosti byly stejně dole. Tady nahoře byly jenom ložnice a přišlo mi nesmyslné tu nadále zůstávat, ale vyjít ven jsem v tuhle chvíli neměla v plánu. Když jsem sešla do jídelny, kde schodiště zcela neinteligentně končilo, poslední schod pode mnou zavrzal. Skoro jsem se sama toho zvuku lekla. Mnohem více mě ovšem zaskočilo něco jiného. Když jsem zvedla oči od země a rozhlédla se po místnosti, nadechla jsem se a chystala se něco říct, ale on mě však předběhl.

"Doufám, že ti nevadí, že jsem se ti vlastně vkradl dovnitř. Ale když bych ti připravil snídani venku na trávě, nevypadalo by to tak efektivně."

Stále jsem ještě nespustila oči ze stolu, který byl plný jídla, které jsem tady ani neměla, protože obědy se zde skládaly převážně z instantních polévek. Teď jsem si mohla vybrat z čerstvého pečiva, uzenin a to byl jen zlomek. Jedno jsem však nechápala...

"Kde jsi to byl všechno koupit? Nebo spíš .. jak?"

Ne, nečekala jsem, že mi řekne, jak se mu to podařilo a také jsem se nespletla.

"Ále v jednom obchodě. A vezmi si něco, dokud to vypadá tak lákavě," a s těmito slovy se posadil ke stolu a sáhl po nejbližším kousku masa.


Měla jsem chuť ho podrobit výslechu a zjistit, kde to všechno byl koupit, ale nechtěla jsem ho hned ráno naštvat. Radši jsem si sedla vedle něj a rozhlédla se po stole. Jedno mi ale nepřestávalo vrtat hlavou.. Nejbližší obchod je odsud nejméně deset kilometrů a to by tak brzy ráno neušel ani se zdravou nohou, natož se zraněnou. A jedna z dalších věcí, která mi nešla na rozum - kde vzal peníze?
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama