Bullet for my wolf - part 3

6. february 2016 at 11:05 | Chell |  Bullet for my wolf


"Wuááááá." Ozval se řev. Ne jeho, ale můj. Zaryl mi do ramene nehty a mě teď tekly po ruce potůčky krve. Asi to bral jako odplatu za tu bolest, kterou jsem mu způsobila. Popadla jsem obvaz a zbytek vody. Potom mě něco napadlo. Odběhla jsem do altánku, vzala láhev a sedla jsem si k němu. Tak napůl to byla odplata za to, co udělal, ale já mu to chci přeci jen vydezinfikovat - omlouvala jsem to, co jsem se chystala udělat. Rozdělala jsem láhev a část vylila do rány.
"Zase mi za trest rozdrbeš ruku?" Jenom zaťal zuby. Snažil se ovládnout až mi ho bylo líto, proto jsem zbytkem vody vymyla alkohol. Vzala jsem jehlu s nití.
"Myslíš to vážně?" Koukl se mi vyděšeně do ruky.
"Ne, dnes je apríl a tohle je můj nejnovější žertík. Jasně, že to myslím vážně. Chceš na to dát obvaz, abys za pár hodin vykrvácel?" Optala jsem se klidně.
"Bylo by to lepší než umřít takhle." Přemýšlela jsem, jestli se urazím. Nakonec jsem vzala obvaz a napevno mu nohu třikrát obvázala.
"Hotovo."
"Hm, díky." Vyštěkl a chystal se odejít. "Jo to znělo fakt vděčně. Já ti zase zapomněla poděkovat za rozškrábanou ruku. A nevím, kolikrát ti to mám říkat, ale s tou nohou a tímhle směrem nikam nedojdeš."
"Nestrachuj se o mě." Zasmála jsem se. "Já se o tebe nestrachuju. Jenom jsem expertka přes pitomosti. Jít pět kilometrů se střelnou ránou na noze pitomost je, takže bych byla ráda, kdybych tohle dokázala jako první z téhle republiky já sama." Podíval se na mě jako na cvoka. "Jsi pořád tak sarkastická?" Pokrčila jsem rameny. "Vlastně většinou ano. A ty jsi pořád tak paličatý a nevděčný?
"Co? Nevděčný a paličatý? Jak jsi na to přišla?"
"Zachráním ti nohu a ty mi zato rozdrbeš ruku. Chci tě zachránit před sebevraždou v lese a ty mě ignoruješ. Na to, že tě znám půl hodiny, jsem si o tobě obrázek udělala." Šel ke mně blíž. "Vážně?" O krok jsem ustoupila. "Ano." Ustoupil i on.
"Páni, to už je hodin. Už bych měl běžet." Zasmála jsem se. Představa jak běží, mě pobavila a to i ten pokus o slušné zmizení.
"Ale.." Ani mě nenechal domluvit, protože se otočil a vyštěkl.
"Víš, co? Když jsi tak chytrá, tak mi řekni, kde mám asi zůstat?"
"Tady." Řekla jsem první, co mě napadlo. Podle mého hesla je blbá odpověď lepší než žádná odpověď. Zašklebil se.
"Ano, jasně. Už to vidím. Mami a tati, tohle je kluk, který na mě vypadl ze křoví, protože ho někdo střelil do nohy. Vůbec ho neznám, ale bude tady bydlet, protože si hraju na děsnou zachránkyni." Pokrčila jsem rameny a ten konec jsem velkoryse přeslechla.
"Tomu představování by ses vyhnul. Já tu rodiče nemám."
"Nemáš?"
"Ne-e. Já tu nebydlím. Tohle je jenom naše chalupa a já tu jsem na měsíc sama." Napadlo mě, jestli jsem mu to měla říkat. Co když to je taky jeden z těch cvoků, něco provedl a oni měli důvod po něm střílet a teď mě tady zabije, protože ví, že mě tu nikdo hledat nebude. Změřila jsem si ho pohledem. Bylo mu maximálně devatenáct. Dobře, měl sice dost slušné svaly, takže by mohl být vyhazovač, ale netvářil se jako vrah.
"Áha." Podíval se na nohu a potom na mě.
"Víš co? Já.."
"Odjedu?, skočila jsem mu do řeči. Možná jsem i doufala, že to řekne.
"Musíš mě pořád přerušovat? Tohle měl být překvapivý moment a tys mi to zkazila." Stiskla jsem palec a ukazováček a přiložila je na rty, jakože už budu potichu.
"Víš co? Já.."
"Zůstaneš?" Znovu jsem si dala ruku před pusu. "Jo, už mlčím." Probodl mě očima, ale cukaly se mu koutky, jak se chtěl smát.
"Jo zůstanu. Jednu noc. Jasné?" Oznámil to tak sladkým tónem, že už jsem ho prostě nemohla podezírat z něčeho špatného a díky tomu, že tu byl spíše z donucení, než z vlastní vůle, jsem se nebála, že by měl v plánu třeba jen něco ukrást. Nemohla jsem si však odpustit jeden dotaz.

"Myslíš, že se ti to za jeden den zahojí?" Teď vypadal, jako kdyby se měl každou chvíli psychicky zhroutit, takže jsem radši kývla na souhlas toho, co předtím řekl a ještě jsem dodala "jasný", a on se začal strašně smát.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama