Nespokojený dromedár

1. october 2014 at 19:03 | Chell |  Jednorázové povídky
Byl jednou jeden malý dromedár a ten nebyl nikdy s ničím spokojený.
Jednou večer řekl kamarádům: "Zítra jdu s tatínkem a maminkou na přednášku, to koukáte, co jsem zač!"
A ostatní řekli: "O, o, půjde na přednášku, to je úžasné," a on nespal celou noc, jak byl netrpělivý, a věřili byste, že nebyl spokojený, protože přednáška nebya vůbec taková, jak si ji představoval. Nehrála tam hudba a byl zklamaný, hrozně se nudil a chtělo se mu plakat.
Už hodinu a tři čtvrtě mluvil nějaký tlustý pán. Před tlustým pánem stál džbán s vodou a sklenice na zuby bez kartáčku a čas od času si nalil pán vodu do sklenice, ale ani jednou si nevyčistil zuby a zřejmě rozčilený mluvil o něčem jiném, totiž o dromedárech a velbloudech.
Mladému dromedárovi bylo hrozně horko a taky mu velice překážel hrb; dřel se mu o opěradlo křesla, sedělo se mu velice nepohodlně, vrtěl sebou.
A tak maminka řekla: "Seď klidně, nech pána mluvit," a štípla ho do hrbu. Mladému dromedárovi se chtělo pořád víc a víc plakat, odejít...
Každých pět minut přednášející opakoval: "Zvláště si nesmíme plésti dromedáry s velbloudy, upozorňuji vás, dámy a pánové a drazí dromedáři, na závažnou skutečnost: velbloud má dva hrby, kdežto dromedár jenom jeden."
Všichni lidé v sále říkali: "Jak neobyčejně zajímavé," a velbloudi, dromedáři, muži, ženy a děti si dělali poznámky do zápisníčků.
A pak přednášející začal znovu: "Rozdíl mezi oběma zvířaty je v tom, že dromedár má jeden hrb, kdežto - velbloud má dva ..."
Nakonec už toho měl mladý dromedár dost, vyskočil na podium a kousl přednášejícího.
"Velbloude!" zvolal rozzuřený přednášející.
A všichni v sále volali: "Velbloude, špinavý velbloude, špinavý velbloude!"
Nicméně to byl dromedár a byl velice čistý.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement